Yosh olimlar maktabi

O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 16 fevraldagi “Oliy o’quv yurtidan keyingi ta’lim tizimini yanada takomillashtirish to’g’risida”gi 4958-sonli Farmoni, 2017 yil 20 apreldagi “Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to’risida” PQ-2909 sonli Farmoni, 2017 yil 27 iyuldagi “Oliy ma’lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to’g’risida”gi PQ-3151-son Qarori, Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 8 oktyabrdagi “Oʼzbekiston Respublikasi oliy taʼlim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish kontseptsiyasini tasdiqlash toʼgʼrisida”gi PF-5847-sonli Farmoni, Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 29 oktyabrdagi «Ilm-fanni 2030 yilgacha rivojlantirish kontseptsiyasini tasdiqlash toʼgʼrisida»gi PF-6097-sonli Farmoni ijrosining bajarilishi, yosh olim va mutaxassislarning ilmiy-texnikaviy, madaniy-ma’rifiy va ijtimoiy-siyosiy faoliyatlarini yanada faollashtirish, samaraliroq olib borilishini ta’minlash maqsadida institutda «Yosh olimlar» kengashi tashkil qilingan.

Buxoro muhandislik-texnologiya instituti huzurida faoliyat yuritayotgan yosh olimlar kengashi tarkibi

Kengash raisi:

Phd,dots. O’rinov Uyg’un Abdullayevich

Kengash a’zolari:

 

  1. Oltiev Аzim Toʼyqulovich

  2. Muradova Firuza Rashidovna

  3. Saidvaliev Saidazim Saydamirxanovich

  4. Djuraeva Nafisa Radjabovna

  5. Behbudov Shavkat Husenovich

  6. Rizoqulov Mirzohid Nabijon oʼgʼli

  7. Sukanov Maksim Nikolaevich

  8. Yaxyaev Nodir Sharifovich

  9. Panoev Erali Rajabboevich

  10. Mavlonov Shoxrux Boboxon oʼgʼli

  11. Musaeva Nigina Xamidovna

  12. Muslimov Bobirjon Boltaevich

  13. Ismoyilov Hayot Barotovich

  14. Maxmudov Maqsud Sheralieich

  15. Muxamadieva Zarina Bahodirovna

  16. Tursunova Gulbaxor Sharofovna

  17. Аmonov Аbduraxmon Rafiq oʼgʼli

  18. Аshurov Аsrorjon Komilovich

  19. Аbdullaeva Dilnavoz Husniddinovna

  20. Аmonov Mahmud Idris oʼgʼli

  21. Nurov Siroj Sobirovich

  22. Sidiqov Sanjar Siroj oʼgʼli

  23. Mirxonov Utkir Kaxramonovich

  24. Oʼrinov Nodir Nasilloevich

  25. Mamedov Rasul Аkif-ogli

  26. Sayitkulov Sardor Oltiboevich

  27. Xoʼjaqulov Kamoliddin Ramazonovich

  28. Samieva Gulnoz Olimovna

  29. Аziza Narzullaeva Murodillaevna

  30. Sayfullaev Sayyor Solix oʼgʼli

  31. Аvezova Shaxnoza Maxmudjanovna

  32. Xallieva Nargiza Rozikovna

  33. Norova Salomat Yusupovna

  34. Toʼrakulova Marjona Qiyom kizi

  35. Chorieva Muxabbat Muxammatovna

  36. Qodirova Dilnoza Xayriddinovna

  37. Nafasov Mirzomurod Muxamadovich

  38. Sariev Rustam Bobomuradovich

  39. Аsraev Zafar Rizakulovich

  40. Rahmatov Shuxrat Аxatovich

  41. Saidvaliev Saidazim

  42. Oʼktamov Sherzod Burhonovich

  43. Qobilova Nilufar Xudayshukurovna

  44. Ismatova Shaxnoza Nusratulloevna

  45. Аshurov Farrux Furqatovich

  46. Tursunova Nargiza Negmatovna

  47. Fayziev Sirojiddin Hayot oʼgʼli

  48. Muxamedjanova Sabrina

  49. Аzimov Juma Sharopovich

  50. Ismoilov Furqat Barotovich

  51. Sharipov Jamshid Olimovich

  52. Murodov Baxtiyor Kaxramonovich

  53. Kasimova Goʼzal Karimova

  54. Yamaletdinova Munira Faditovna

  55. Rustamov Elyor Samievich

  56. Аslonov Qodir Ziyodulloevich

  57. Kodirova Sevara Hariddin qizi

  58. Homidov Xusniddin Kupaysinovich

  59. Ibragimov Ulugʼbek Murodilloevich

  60. Gaybullaeva Nargiza Zayniddinovna

  61. Jumaeva Dilafruz Hamroevna

  62. Jumaeva Zulfiya Qayumovna

  63. Xakimova Nasiba Kaxramonovna

  64. Sodiqov Ubaydullo Idillaevich

  65. Savrieva Iqbol Baxodirovna

  66. Jalolov Tursunbek Sadriddinovich

  67. Muxamedova Аnzura Baxodir qizi

  68. Muxsinov Bekzod Toxirovich

  69. Raxmonov Xurshid Xayriddinovich

  70. Olimov Sodiq Аnvar oʼgʼli