“E’tirof-2017” ko’rik tanlovi

“E’tirof-2017” ko’rik tanlovi

2017 yil 23 dekabrda BuxMTI 1-binosi foyesida “E’tirof-2017” ko’rik-tanlovi bo’lib o’tdi. Bellashuv “Yengil sanoat” fakulьteti xotin-qizlar qo’mitasi  raisi ,”YSTJ” kafedrasi katta o’qituvchisi D.N.Naimova tuzgan scenariy asosida tashkil qilindi.Ko’rik-tanlovni tashkil qilishdan maqsad, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti SH. MIRZIYOYEV ning 2017 yil 20 aprel, PQ-2909-sonli «Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to’g’risida»gi qaroriga ko’rsatilgan -“Oliy ta’limning ma’naviy-axloqiy mazmunini takomillashtirish va tarbiyaviy tadbirlar natijadorligini oshirish”- oliy ta’limning ma’naviy-axloqiy mazmunini kuchaytirish, talaba-yoshlarning qalbi va ongiga milliy istiqlol g’oyasini, xalqimizning yuksak ma’naviyati va insonparvarlik an’analariga sadoqat tuyg’usini chuqur singdirish, biz uchun mutlaqo yot va begona bo’lgan g’oyalarga nisbatan ularda mustahkam immunitet va tanqidiy munosabatni shakllantirish; bandini ijrosini ta’minlash maqsadida, 2017 yilni yakunlash ya’ni yil davomida o’qituvchi -murabbiylar rahbarligida talabalar bilan olib borilgan ishlarning natijasini jamoa oldida e’tirof etish,uni munosib baholash va kelajakda yanada rivojlantirish ,ma’naviy-ma’rifiy ishlarning sifati va saviyasini yuqori darajada ko’tarish maqsadida tashkil etiladigan ushbu tadbirdan kutiladigan natija: talabalar orasida ijodkor- iqtidorlilik (suxandonlik, qiziqchilik, aktyorlik, raqqosalik, mohir qo’l-ustalik, hunarmandchilik, kitobxonlik) mahoratini    aniqlash,ularni saralab olish, baholash, guruhlardan talanti bor talabalardan fakulьtet qoshida badiiy-havaskorlik to’garagi tashkil etish,bu orqali talabalarni jamoachilik ishlarida  faollikka, jamiyat tarqqiyoti uchun ma’nan shakllangan yoshlar safiga kirishiga yordam qilish, ularning vatan taraqqiyoti, uning boy bo’lishiga,  yuksak ma’naviyatli etuk shaxs sifatida shakllanishiga ko’maklashish, a’lo bahoda o’qiydigan, doimo kiyinish madaniyatiga rioya qiladigan, shanbalik va obodonchilik ishlarida faol qatnashadigan, o’qiydigan  oliygohini vatan deb biladigan fidoyi, jonkuyar, intelektual bilimli yoshlarni taqdirlash,ularning sonini ko’paytirishga erishish,ko’p kitob o’qiydigan kitobsevar –talabalarni fakulьtet talabalari oldida  namuna qilish  ular o’rtasida  ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar tashkil qilgan holda, do’stona munosabatlarni  mustahkamlash, ma’naviyatlilik, mustaqil fikrlash, izlanish, tashabbuskorlik va ijodkorlik fazilatlarini  namoyon etish imkoniyatlarini yaratish, talabalarni bo’sh vaqtini unumli o’tkazishi uchun ,tarbiyaviy, ma’nan boy va madaniyatli qilib tarbiyalash uchun  ular o’rtasida milliy g’urur va an’analarimizga  bo’lgan  yuksak  tuyg’uni  shakllantirish va kasb-hunarga yo’naltirishdan iborat.

Tadbir kutilgandek karnay-surnay sadolari ostida boshlandi. Yuqori ko’tarinki  bayramona  kayfiyat,yoshlar uchun katta hayajonli voqea. Institut tarixida  birinchi  marta o’tkazilayotgan  bu tadbirdan  talabalar mamnun.Instiut rahbarlari va viloyat hokimligi,madaniy ishlar boshqarmasi,san’atkorlar,teatr artistlari,tanlov shartlarini baholash uchun mutaxassislar jami 30 kishiga rangli,chiroyli dasturlar ko’rsatilgan taklifnomalar tarqatilgan.Ammo taklif qilinganlardan faqat 3 kishigina tashrif buyurdi.Tadbir yuqori saviyada tashkil qilindi.Buning uchun ovoz kuchaytirgich va musiqa apparatlari mutaxassislar boshchiligida taklif qilindi.Zal yangi yil bayramiga tantanali,”Aerodizayn” jamoalari bilan hamkorlikda va talabalar yordamida bezatildi.

 

      1.  ”Ona yurtimni madh etaman” –  suxandonlik mahoratida  4 ta talaba qatnashdi:

  1. Nasriev Amiriddin-“YSTJ” yo’nalishi talabasi
  2. Hayitmurodov SHerzod-“YSTJ” yo’nalishi talabasi
  3. Sultonov Javohir-“YSTJ” yo’nalishi talabasi
  4. SHoxrux-“TJBAK” yo’nalishi talabasi

 

      2.  ”Dunyoni kulgusiz tasavvur qilib bo’lmaydi ” –  qiziqchilik mahorati nominaciyasida  2 talaba va 2 jamoa ishtirok etdi:

  1. Mardonov Mirzo –“YSTJ” yo’nalishi talabasi;
  2. Hazratov Aziz –“YSTJ” yo’nalishi talabasi;
  3. “Bo’ydoqlar” jamoasi-–“YSTJ” yo’nalishi talabalari;
  4. ”Omadli jentelmenlar”jamoasi – “TJBAKT” yo’nalishi talabalari

 

 

       3. ”San’at -bu go’zallikdir” – raqs va aktyorlik mahorati  nominaciyasida  2 ta talaba 1ta jamoa ishtirok etdi:

  1. Toshbotirov SHoxrux- Karnay-surnaychi “Tantana guruhi”-“YSTJ”

Yo’nalishi talabasi;

2. Gofurova SHaxnoza-“Buxorcha raqs” -“YSTJ” yo’nalishi talabasi

3. 1 kurs talabasi “Klarnet” cholg’u asbobida Botir Zokirovning musiqasi

 

          4.”Qo’shiq qalblarni quvontiradi”   –  qo’shiqchilik   mahorati;

  1. Valiev Farrux -“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

2.Qodirov Karimjon- “Kimyoviy texnologiya”fakulьteti talabasi;

3.Nazarov Daler- “TJBAKT”  talabasi

4.Hakimov Muhammad-“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

5.Ibragimova Sarvinoz-  -“TJCHG” yo’nalishi talabasi

 

5.“Men o’z kasbimni sevaman”  –  kasbiy  yo’nalishlari  (ijodiy ishlar –  eskizlar    ko’rgazmasi-taqdimoti) nominasiyada:

 1.Ergasheva Nigina  -26-15 “YSTJ” yo’nalishi talabasi;

2.Qodirova Ferangiz-26-15 -“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

3.Qodirova Maftuna -26-15 “YSTJ” yo’nalishi talabasi – rahbar

doc.H.H.Saidova

4.Qanoatova Dilsora -22-15 “YSTJ” yo’nalishi talabasi -rahbar

Ass.N.N.Bebutova

  1. Jumaeva Dilorom – 30-15“YSTJ” yo’nalishi talabasi;
  2. 24-16 guruh talabalari- rahbar kat.o’q. G.Rajabova
  3. 2-17 YSTJ guruhi  talabalari- rahbar kat.o’q.Tursunova Z.N
  4. 3-17 TJCHG guruhi talabalari –rahbar N.SH.Xoliqovalar ishtirok

Etishdi.

Tanlov g’oliblari qo’yidagicha taqdirlandilar- institut rektori imzosi bilan nominaciyalar  bo’yicha g’oliblar yorliqlari va

“YSF” dekanining esdalik sovg’alari bilan:

  1. ”Ona yurtimni madh etaman” – suxandonlik mahorati nominasiyasi g’olibi:

1-o’rin Sultonov Javohir-“YSTJ” yo’nalishi talabasi

2-o’rin Hayitmurodov SHerzod-“YSTJ” yo’nalishi talabasi

3-o’rin  SHoxrux-“TJBAK” yo’nalishi talabasi

 

2.”Dunyoni kulgusiz tasavvur qilib bo’lmaydi ”-   qiziqchilik mahorati nominasiyasi g’olibi :

      1-o’rin .”Omadli jentelьmenlar”jamoasi – “TJBAKT” yo’nalishi

talabalari;

2-o’rin “Bo’ydoqlar” jamoasi-–“YSTJ” yo’nalishi talabalari;

3-o’rin Mardonov Mirzo –“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

 

  1. .”San’at -bu go’zallikdir” – raqs va aktyorlik mahorati  nominasiyasi g’olibi:

1-o’rin . Toshbotirov  SHoxrux- Karnay-surnaychi “Tantana guruhi”-“YSTJ”

yo’nalishi talabasi;

2-o’rin  1 kurs talabasi “Klarnet” cholg’u asbobida Botir Zokirovning

“Oqshom”musiqasi-kompoziciyasi

3-o’rin.Gofurova SHaxnoza-“Buxorcha raqs” -“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

 

      4.”Qo’shiq qalblarni quvontiradi”    –   qo’shiqchilik   mahorati   

        nominasiyasi g’olibi etib;

1-o’rin.Qodirov Karimjon- “Kimyoviy texnologiya”fakulьteti talabasi;

1-o’rin Ibragimova Sarvinoz-  -“TJCHG” yo’nalishi talabasi;

2-o’rin Nazarov Daler- “TJBAKT”  talabasi;

2-o’rin Hakimov Muhammad-“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

 

5.“Men o’z kasbimni sevaman”    –   kasbiy  yo’nalishlari  (ijodiy  

           ishlar-    eskizlar    ko’rgazmasi-taqdimoti) nominasiyasi g’olibi etib:

       1-o’rin.Ergasheva Nigina  -26-15 “YSTJ” yo’nalishi talabasi;

1-o’rin. Jumaeva Dilorom – 30-15“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

1-o’rin Qodirova Maftuna -26-15 “YSTJ” yo’nalishi talabasi

“Eng faol guruh” nominaciya  g’oliblari etib:

32-15 YSTJ guruhi;

30-15 YSTJ guruhi;

   “Eng ijodkor guruh” nominasiyasi g’oliblari etib:

24-16 YSTJ guruhi;

22-15 YSTJ guruhi:

2-17 YSTJ guruhi;

26-15 YSTJ guruhi;

4-17 TJXK guruhi

 

 “Eng faol guruh murabbiysi” nominasiyasi g’olib etib :

       32-15 YSTJ guruhi murabbiysi – kat.o’qit.G’iyosova D.R.

2-17 YSTJ guruhi murabbiysi .– kat.o’qit.Tursunova Z.N.

 

“Oliygoh  faxri” nominasiyasi bo’yicha:

1.Majidova Marvarid-I.Karimov nomidagi stependiyasi stependianti;

2.To’lqinov Sanjar-“Yengil sanoat” fakulьteti yoshlar ittifoqi etakchisi-shoir

hamda

Tadbirda faol ishtiroki uchun – “Yengil sanoat”fakulьteti dekani tashakkurnomalari  bilan:

1.Farmonova Lola 26-15 YSTJ guruhi talabasi;

2.Qodirova Ferangiz-26-15 -“YSTJ” yo’nalishi talabasi;

3.Hazratov Aziz -22-15 YSTJ guruhi talabasi;

4.Ortiqova Aziza-32-15 YSTJ guruhi talabasi;

5.Kamolova Marhabo-32-15 YSTJ guruhi talabasi;

6.Ro’ziev SHomurod-32-15 YSTJ guruhi talabasi;

  1. SHarofov Norbek-32-15 YSTJ guruhi talabasi;

8.Karomatov Akmal-30-15 YSTJ guruhi talabasi;

  1. Munisa-30-15 YSTJ guruhi talabasi;

10.Axtamova Kumush- 28-15 YSTJ guruhi talabasi;

11.Qanoatova Dilsora-22-15 YSTJ guruhi;

12.Mirzaeva Zebuzar-30-15 YSTJ guruhi talabasi;

  1. Kodirov Farhod 7-15 YSTJ guruh sardori

 

G’oliblarni hay’at raisi :  Gulandom opa Abdurahmonova, Buxoro san’at kolleji katta o’qituvchisi Ochilova Solixa Jumaevna,fakultet xotin-qizlar qo’mitasi raisi Naimova Dilbar Numonovna va “YSTJ” kafedrasi docenti Saidova Hulkar Hamidovna, katta o’qituvchisi Tursunova Zebiniso Nurullaevnalar tabriklashdi.