Doktorantura imtihoni natijalari

Бухоро муҳандислик-технология институтида докторантурага кириш имтиҳонлари натижалари (2022 йил)

 

Ихтисослик шифри Ф.И.Ш. Умумий баллар
Doktorantura  
1  

Neft va gaz kimyosi va texnologiyasi

AXMEDOVA OZODA BAXRONOVNA суҳбатдан ўтмади
2 OCHILOV ABDURAXIM ABDURASULOVICH суҳбатдан ўтди
3 Kimyo texnologiyasi va oziq-ovqat ishlab chiqarish jarayonlari va apparatlari RAXMONOV KAKHRAMON SANOKULOVICH суҳбатга келмади.
Maqsadli tayanch doktorantura  
1.  

02.00.08 – Нефть ва газ кимѐси ва технологияси

1.ISLOMOV ALISHER NURILLAYEVICH 121
2. 2.MURTAZAYEV FERUZBEK ISMATOVICH Имтиҳонларга келмади.
Tayanch doktorantura  
1  

01.02.04- Деформацияла-нувчан қаттиқ жисм механикаси

SABIROVA RA’NO AZAMATOVNA 114
2 HOMIDOV FARHOD FAXRIDINOVICH 91
3 JALOLOV FARRUH BAXSHULLOYEVICH 89
4  

01.04.05 Оптика

OLIMPUR FIRDAVS IKROMZODA 110
5 ODINAYEV RUSTAMJON SOBIROVICH 82
6  

 

 

 

 

 

 

 

 

02.00.08-  Neft va gaz kimyosi va texnologiyasi

HOJIYEVA RUXSORA BAXTIYOROVNA 98
7 XAMIDOV DILSHODJON G‘ANIYEVICH 96
8 TURSUNOV BAXODIR JUNAYDULLAYEVICH 88
9 ASADOVA DILNAVOZ FAYZULLOEVNA 91
10 SALOYDINOV AZIZ AVAZOVICH 92
11 ABDULLOYEV HASAN RAHMATOVICH 85
12 JUMAYEV JABBOR HAMROQULOVICH 92
13 ЯМАЛЕТДИНОВА АЙГУЛЬ АХМАДОВНА 79
14 KARIMOVА SADOQAT AMIRLOYEVNA 93
15 SHARIPOVA SAODAT FAZLITDINOVNA 80
16 BOKIYEVA SHAHNOZA KOMILOVNA 65
17 TESHAYEVA MARJONA SHOMUROD QIZI 69
18 KAMOLOVA ZAYNURA MEHRIDDIN QIZI 48
19 MUSLIMOV JAHONGIRMIRZO BOBIRJON O‘G‘LI 46
20 BARNOYEVA SAYYORA BOBOMURODOVNA 45
21 MURODOV RASUL RADJABOVICH 41
22  

 

 

02.00.16 – Кимѐ технологияси ва озиқ-овқат ишлаб чиқариш жараѐнлари ва аппаратлари

IBRAGIMOV RAVSHAN RUSTAMOVICH 98
23 QO‘LDOSHEVA FIRUZA SALIMOVNA 94
24 YODGOROVA MA’MURA ORIFOVNA 97
25 IBRAGIMOV SHOHRUH RAMAZON O‘G‘LI 98
26 ISMATOVA NAFISA NUSRATULLO QIZI 86
27 MIZOMOV MUXAMMAD SAYDULLA O‘G‘LI 104
28 BESHIMOV MURODJON XAMIDJONIVICH 103
29 QAZOQOV JO‘RABEK ROZIQOVICH 44
30  

 

 

 

02.00.17 – Қишлоқ хўжалик ва озиқ-овқат маҳсулотларига ишлов бериш, сақлаш ҳамда қайта ишлаш технологиялари ва биотехноло-гиялари

AXMEDOVA MEXRINISO BAXRONOVNA 91
31 МУЗАФАРОВА ХОЛИДА МУХСИНОВНА 100
32 TURSUNOVA DILOROM XAYOTOVNA 63
33 KALANOVA DILAFRUZ TOSHPULOTOVNA 86
34 GULOMOVA DILNOZA KUDRATOVNA 49
35 MUXAMEDOVA MUXABAT EGAMOVNA 48
36 ULASHOV SHERBEK MUXIDDIN O‘G‘LI 46
37 ЗАРИПОВА ДИЛДОРА ФАТХУДДИНОВНА 46
38 JO‘RAYEV JO‘RABEK MALIKOVICH 43
39 KAMOLOVA MUXLISA XUDOYBERDIYEVNA 27
40  

 

05.01.02 – Тизимли таҳлил, бошқарув ва ахборотни қайта ишлаш

УВАЙЗОВ САИДЖОН КОМИЛОВИЧ 105
41 ALISHER MUXTOROV MUXTOROVICH 104
42 SAIDOV JAXONGIR YUNUSOVICH 101
43 JALOLOV TURSUNBEK SADRIDDINOVICH 55
44  

 

 

 

 

 

 

 

05.02.03 – Технологик машиналар. Роботлар, мехатроника ва робототехника тизимлари

BOZOROVA FARIDA MAXMUDJONOVNA 90
45 TEMIROV AZAMAT AVAZXON O‘G‘LI 93
46 VAFAYEVA ZAMIRA SEVINDIKOVNA 81
47 МУСТАФОЕВ КОМИЛ ИЛХОМ ЎҒЛИ 91
48 ZARIPOV G‘OLIB BAHODIROVICH 78
49 БОБОМУРОДОВ ЭЛЁР БАХТИЁР ЎҒЛИ 6
50 QUVONCHEVA MATLUBA RASHIDOVNA 80
51 SAIDOVA  NOZIMA A’LOVIDDINOVNA 74
52 AZIMOVA GULNIGIN ADIZOVNA 78
53 MIRZAKULOVA NODIRA IBRAGIMOVNA 42
54 HAKIMOVA NODIRA NABIYEVNA 41
55 MIRZAYEV ELDOR ERDONOVICH 41
56 HAMROYEVA MATLUBA FARMONOVNA 47
57 ASHUROV HAYOTJON YAXYOYEVICH 32
58 Quryozov O’rinboy Sobirovich Имтиҳонларга келмади.
59 YAXSHIMURODOV DOSTON FARXOD O‘G‘LI Имтиҳонларга келмади.

 

 

60 05.02.05 – Механик ва физик-техник ишлов бериш технологиялари ва жараѐнлари. Станоклар ва асбоб-ускуналар SAYLIYEV ISMATJON ISMATOVICH 88
61 MIRZOBEK YO‘LDOSHEV NURILLOYEVICH 44
62 05.05.02 – Электротехника. Электр энергия станциялари, тизимлари.Электротехник мажмумуалар ва қурилмалар AXMEDOV ANVAR ABDURASULOVICH 97
63 NORBOYEV ABBOS ASKAR O‘G‘LI 120
64  

05.05.06 – Қайта тикланадиган энергия турлари асосидаги энергия қурилмалари

SAYFIYEV HASAN OLIM O‘G‘LI 89
65 AXROROVA MUNIRA IBRAGIMOVNA 75
66 MAJITOV JO‘RABEK ALTIBOYEVICH 45
67 JURAQULOV ABDULLO XOJAQULOVICH 32
68  

 

 

 

 

 

05.06.02 – Тўқимачилик материаллари технологияси ва хомашѐга дастлабки ишлов бериш

MUMINOV QODIR MUHIDDINOVICH 114
69 XUDAYBERDIYEVA MAXLIYO ABDUKAXOROVNA 103
70 QODIROV ELYOR SALIMOVICH 114
71 SHOKIROV LAZIZ BAXTIYOROVICH 93
72 QO’LDOSHEV ELYOR IBROHIMOVICH 90
73 SALIMOV SHUHRAT HALIMOVICH 93
74 DJURAYEVA TAXMINA SAIDOVNA 78
75 GAPPAROVA MASTURA HASANOVNA 91
76 RAJABOV AZIZBEK IBODULLOYEVICH 48
77 NODIROVA MEHRINISO NE’MATOVNA 42
78 SHOHIMARDONOV OTABEK ANVAR O‘G‘LI 18
79  

05.06.03- Тери, муйна, пойаб-зал ва тери- галантерея буюмлари технологияси

XOLIKOVA NIGORA SHUXRATOVNA 127
80 XOLMURODOVA DILNOZA DILMUROD QIZI 117
 

81

 

TURSUNKULOVA MAXSUDA SUYARKULOVNA

 

95

82  

 

 

 

 

05.06.04 Тикувчилик буюмлари технологияси ва костюм дизайни

MAXMUDOVA SITORA NASRIDDIN QIZI 98
83 SOLIYEV ISKANDAR SODIQOVICH 89
84 KULIYEVA DILAFRUZ RADJABOVNA 92
85 XO’JAYEVA MALIKA ERGASH QIZI 84
86 MURODOVA NAFISA SAN’ATJONOVNA 88
87 AZIMOVA MADINA NARZULLOYEVNA 76
88 ZAKIRYAYEVA NODIRA GAFUROVNA 90
89 SAMADOVA NIGINA SHAXOBIDDINOVNA 49
90 SAIDOVA AZIZA SOBIROVNA 45
91 ABDULLAYEVA GULCHEXRA SHUXRATOVNA 44
92 MUMINOVA MUXLISA SOBIROVNA 42
93  

 

08.00.10 -Демография. Меҳнат иқтисодиѐти

МУХСИНОВ БЕКЗОД ТОХИРОВИЧ 85
94 АЛИМОВА ДИЛДОРА ДАМИРОВНА 105
95 JIYANOV LAZIZ NAJIMOVICH 84
96 OCHILOV XURSHID G‘ANIYEVICH 45
97  

 

 

 

08.00.12 -Минтақавий иқтисодиѐт

YODGOROV MANSUR NABIYEVICH 87
98 AKRAMOVA OBIDA QOSIMOVNA 91
99 RAXIMOVA DILNOZA DAVRONOVNA 89
100 RAHMONOV XURSHID XAYRIDDINOVICH 102
101 MO‘MINOV HAYDAR MUHIDDINOVICH 47
102 SHAMSIYEVA MOHIGUL OLIMJON QIZI 46
103 XODJIYEVA SITORABONU SHUXRATOVNA 45
104 ZAXIDOVA UMIDA FARXODOVNA Имтиҳонларга келмади.
105  

 

 

 

 

 

 

 

13.00.02 – Таълим ва тарбия назарияси ва методикаси (соҳалар бўйича)

RAXMATOV SAN’AT SULTONOVICH 124
106 DAVRANOVA GULBAXOR NUMONDJONOVNA 140
107 JO’RAYEV  ILHOM ISHOQOVICH 130
108 JOMARDOVA DILAFRUZ QAHRAMONOVNA 63
109 SALOHIDDINOVA LOBAR QAHRAMON QIZI 78
110 DAVRONOVA GO‘ZAL GIYOZOVNA 97
111 MUXAMADOVA ANZURA BAXODIR 101
112 MUXLISOV SODIQJON SAIDJONOVICH 88
113 BAQOYEVA SHAHNOZA SHUHRATOVNA 83
114 XALIKOVA UMIDA MIROVNA 48
115 ЦУКАНОВА ЕЛЕНА НИКОЛАЕВНА 78
116 SHAROPOV MIRJON NURXON O‘G‘LI 39
117 SHAROPOVA ZARNIGOR TOLIB QIZI 7
118 NEMATOV LAZIZ ALISHEROVICH Имтиҳонларга келмади.
119  

 

13.00.05 – Касб-ҳунар таълими назарияси ва методикаси

SAVRIYEVA IQBOL BAHODIROVNA 100
120 ABIDOVA ZARNIGOR KAMILDJANOVNA 94
121 O‘KTAMOVA SHOHSANAM HAKIM QIZI 94
122 XUDOYBERDIYEVA SITORA NIZOMIDDIN QIZI 73
123 UBAYDOVA VAZIRA ERKINOVNA 92
124  

 

 

13.00.06 – Электрон таълим назарияси ва методикаси (таълим соҳалари ва босқичлари бўйича)

XOJIYEV AZIZJON KAIMOVICH 104
125 XO‘JANAZAROV ZAYNIDDIN RASHIDOVICH 115
126 ATOYEV FAZLIDDIN SAYFIDDINOVICH 92
127 JO‘RAYEV OLIM ISMOILOVICH 97
128 AXTAMOVA LAZIZA AZAM QIZI 89

 

129   TAHIROV BEHZOD NASRIDDINOVICH 97
130 NIYOZOVA IRODA NIYOZOVNA 44

 

131  

13.00.07 – Таълимда менежмент

G‘AFUROVA SHAHLOXON KARIMOVNA 167
132 ЛУКМОНОВА САЛОМАТ ГАФУРОВНА 45
133 TILLOYEVA SHAXNOZA FAXRITDINOVNA 47
Stajer-tadqiqotchilik  
1 01.04.05 – Optika NURULLAYEV MIRXON MUHAMMADOVICH суҳбатдан ўтди
2 02.00.08 –  Neft va gaz kimyosi va texnologiyasi BEKTURGANOVA SARBINAZ SUKANBERDIYEVNA суҳбатдан ўтди
3 05.05.06 – Qayta tiklanadigan energiya turlari asosidagi energiya qurilmalari RAXMATOV UMID RAJABOVICH суҳбатдан ўтди
4 05.06.04. – Tikuvchilik buyumlari texnologiyasi va kostyum dizayni TO‘RAQULOVA BAHRINISO BAXTIYOROVNA суҳбатдан ўтди
5 02.00.16  –  Kimyo texnologiyasi va oziq-ovqat ishlab chiqarish jarayonlari va apparatlari SAVRIYEV SHAMSHOD SHUHRAT O‘G‘LI суҳбатдан ўтди
6 13.00.06 – Elektron ta’lim nazariyasi va metodikasi

(ta’lim sohalari va bosqichlari bo‘yicha)

RO’ZIYEV FURQAT  RO’ZIYEVICH суҳбатдан ўтди
Mustaqil izlanuvchilar (DSc)  
 

1

13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi

(sohalar boʻyicha)

 

SAMIYEVA SHAXNOZ XIKMATOVNA

 

суҳбатдан ўтди

Mustaqil izlanuvchilar (PhD)  
1 13.00.05 – Kasb-hunar ta’limi nazariyasi va metodikasi GULMATOVA HURRIYAT SODIKOVNA суҳбатдан ўтди
2 13.00.02 –  Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi

(sohalar bo‘yicha)

NARZULLOYEVA FERUZA FATULLOYEVNA суҳбатдан ўтди
 

3

18.00.01 – Arxitektura nazariyasi va tarixi. Arxitektura

yodgorliklarini ta’mirlash va tiklash

 

BABAEVA MADINA SHAMSIDDINOVNA

 

суҳбатдан ўтди

 

4

02.00.14 –  Organik moddalar va ular asosidagi materiallar texnologiyasi  

MURODOVA ZULFIZAR OLIMJONOVNA

 

суҳбатдан ўтди

 

5

05.06.03 – Teri, muyna, poyabzal va teri-galantereya buyumlari texnologiyasi  

TOSHPULOTOVA MUXAYYO BAFOYEVNA

 

суҳбатдан ўтди

 

6

01.02.04 – Deformatsiyala-nuvchan qattiq jism

mexanikasi

 

SAFAROV UCHKUN ISROILOVICH

 

суҳбатдан ўтди

 

7

02.00.16 – Kimyo texnologiyasi va oziq-ovqat ishlab chiqarish jarayonlari va apparatlari  

ABDURAYIMOV UKTAM ABDUG’ANI O’G’LI

 

суҳбатдан ўтди

 

8

05.02.03 – Texnologik mashinalar. Robotlar, mexatronika va robototexnika tizimlari  

MAVLONOVA IRODA RAJABBOYEVNA

 

суҳбатдан ўтди